Tokkelen & Abseilen Steengroeve2025-03-06T11:46:46+00:00

Abseilen & Tokkel Steengroeve

Verscholen in de bossen van het Bentheimer Wald liggen enkele oude steengroeves. Hier werd vroeger de Bentheimer Zandsteen gedolven. Niet alleen voor het kasteel in Bad Bentheim, maar ook voor bijna elke kerk in de omgeving, een gedeelte van de Domtoren in Utrecht, het paleis op de Dam in Amsterdam en voor het voetstuk van het Vrijheidsbeeld in New York. De uitgehouwen zandsteen werd per paard en wagen vervoerd naar Carelshaven in Delden. Nu een restaurant, maar vroeger de Herberg bij een haventje waar de blokken steen met kleine schuitjes (zompen) werden vervoerd over speciaal aangelegde kanaaltjes richting de Regge, die weer uitkwam in de IJssel.

De rotswanden zijn tussen de 20 en 30 meter hoog. We gaan hier abseilen en tokkelen (kabelbaantje). Uiteraard gezekerd met klimgordels en lifelines! De tokkel van 70 meter is bloedsnel, binnen een paar seconden sta je 25 meter lager weer op de grond.

Tokkel & Abseil Groeve

40per persoon
  • Minimaal 10 personen
  • Niveau: ***
  • 2:00 uur

FAQ

Mogen we ter plekke beslissen of we durven?2025-02-13T13:35:41+00:00

Tuurlijk, geen probleem, maar je hebt dan al wel betaald. We dwingen niemand om te gaan tokkelen en abseilen. Vergelijk het met een pretpark, als je niet in de achtbaan durft heb je toch je kaartje al betaald.

Durft iedereen?2025-02-13T13:35:32+00:00

Eigenlijk bijna altijd wel! Zeker als de eersten naar beneden gegaan zijn, iets met een schaap over de dam en zo…

Kunnen er toeschouwers mee?2025-02-13T13:36:46+00:00

Jazeker! Het is wel even wandelen naar de groeve door het bos. Huisdieren kunnen ook mee, mits aangelijnd.

Mountainbiken in Twente
Tokkel kasteel
Tokkel kasteel
Ga naar de bovenkant